Právě si prohlížíte Začátek skautského roku

Začátek skautského roku

Se začátkem školy přišel i nový skautský rok. Kluci i holky ho zahájili na úvodních oddílových schůzkách, které proběhly v pátek 9. září a byly příležitostí k seznámení se s novými členy a vedoucími schůzek, k hraní her nebo sdílení letních zážitků.

Ještě tentýž víkend čekalo skauty přespání na skautském pozemku u letiště v Žamberku, které bylo spojené s hlasováním, zda chtějí jejich velkou družinu (16 kluků) rozdělit a scházet se ve dvou dnech. Demokratická většina si vybrala právě rozdělenou variantu, a tak začaly velké přesuny členů družin. Jejich vedoucími, tzv. rádci, se stali Arnošt a Lavor.

Skautky a světlušky pak vyrazily o víkendu 23. až 25. září na oddílovou výpravu do Hradce Králové. V pátek večer byly na programu seznamovací hry, aby se všechny účastnice lépe poznaly. V sobotu holky hned po snídani čekaly sportovní hry na plácku před klubovnou. Následovala svačina a po ní selfie hra po městě. Úkolem bylo vyfotit co nejvíce fotek se zadanými předměty. Svoje vědomosti si poté děti ověřily v připraveném AZ kvízu. Jejich dalším úkolem bylo připravit si večeři ze zadané suroviny. Jedna skupinka měla těstoviny, druhá brambory a třetí rýži. Při přípravě si vyzkoušely spolupráci a musíme konstatovat, že všechny tři skupinky si s úkolem skvěle poradily. Uvařily těstovinový salát, rizoto a americké brambory s dipem. Poté, co jsme se všichni výborně navečeřely, nás čekala zamýšlecí hra o Heleně Kellerové, která neviděla, ani neslyšela, a i přesto dokázala vystudovat Harvard. V programu si děti mohly vyzkoušet různé aktivity pomocí kterých procvičovaly své smysly. Před spaním jsme si ještě řekly, co se nám nejvíce líbilo na výpravě a v neděli nás pak čekala cesta domů.

Zahájení skautského roku tak proběhlo úspěšně a všichni se těšíme na pravidelné schůzky a celou řadu akcí, které nás v tomto roce čekají!

Za holky připravila Monča Dušková, za kluky Šnek